Rotala z Nanjenshan - Aquavision
aquavision, rotala, rośliny wodne, rotala nanjenshan
15900
post-template-default,single,single-post,postid-15900,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Rotala z Nanjenshan

Rotala z Nanjenshan

OPIS: Rotala z Nanjenshan pochodzi z Tajwanu, występuje tylko w jednym miejscu na świecie, w pobliżu miasta Nanjenshan. Prawdopodobnie jest to naturalna hybryda poswatała po skrzyżowaniu Rotali okrągłolistnej (Rotala rotundifolia) i Rotali wallichii. Do akwarystyki wprowadzona została przez firmę Dennerle.
Rotala sp. Nanjenshan charakteryzuje się delikatnymi, wąskimi liśćmi o długości do 2 cm i szerokości 0,1 – 0,2 cm. Liście umieszczone okółkowo na łodydze po 3 do 6 w okółku. Łodyga i liście koloru jasnozielonego, czubki pędów mogą się przebarwiać. Hodowana emersyjnie kwitnie.

UPRAWA: W akwariach dorasta do 20 – 30 cm gdzie najlepiej prezentuje się będąc rośliną II planu. Ze względu na drobne, iglaste liście będzie się bardzo fajnie prezentować na tle roślin o dużych liściach. Bardzo dobrze znosi przycinanie i bardzo dobrze się ją formuje. Do prawidłowego wzrostu Rotala z Nanjenshan potrzebuje światła na poziomie 0,5W/l. Bardzo dobrze rozwija się w chłodniejszej wodzie, miękkiej do twardej, bogatej w CO2.
W akwariach rozmnażamy ją jak wszystkie łodygowce – odcięte odcinki łodyg umieszczamy w podłożu gdzie ukorzeniają się a stare łodygi rozkrzewiają się o nowe pędy.
Rotala sp. Nanjenshan to delikatna roślina i nie powinna być hodowana w akwariach z dużymi i nadmiernie aktywnymi rybami które mogą uszkodzić roślinę.

No Comments

Post A Comment